Archiwum Sierpień, 2005

10-lecie Opery

10-lecie Opery Opera obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji twórcy zorganizowali onlajnowe przyjęcie, na którym możecie:

* Otrzymać DARMOWE kody rejestracyjne! do najnowszej wersji oprogramowania – wszystkim zainteresowanym radzę się pospieszyć!
* Poczatować z twórcami
* Posłuchać muzyki pracowników Opery ;>
* Podzielić się swoimi życzeniami urodzinowymi i wygrać nagrody
* Obejżeć fotki z przyjęcia
* Zagrać w gry
* Obejżeć jak wyglądała historia przeglądarki

31 sierpnia, 2005

Suunto G6 – zegarek dla Golfistów

Suunto G6 - zegarek dla Golfistow Suunto G6 — to nowy zegarek na rękę zaprojektowany z myślą o golfistach.

Zegarek pomaga odkryć golfistom swój perfekcyjny zamach. Po każdym zamachu można odczytać jego długość, szybkość oraz długość. Powtarzając tylko te ruchy, które wypadły najlepiej, golfista jest w stanie szybciej osiągnąć szczytową formę. Po treningu, czy też turnieju, zegarek można podłączyć do komputera i poddać analizie dane jakie zgromadził podczas pobytu na polu golfowym.

Dwa lata zejęło upakowanie trzech sensorów przyspieszenia, które dokonują 200 pomiarów w ciągu jednej sekundy, w zaledwie 55 gramowym zegarku.

30 sierpnia, 2005

Tanaka – Automatyczne Drzwi rodem ze StarTreka

Tanaka - Automatyczne Drzwi rodem ze StarTreka Automatyczne drzwi Tanaka otwierają się automatycznie gdy się do nich zbliżamy. Nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie to, że otwierają się tylko na tyle, aby zmieściła się w nich nasza sylwetka, no praktycznie nie wiele więcej.

Drzwi składają się z płytek o długości równej połowie szerokości drzwi, stykających się na środku przejścia. Każda płytka posiada swój własny sensor, który analizuje jak bardzo płytka ma się rozsunąć.

Jaką funkcję oprócz przyciągania gapiów spełniają te drzwi? Taką chociażby, że rozsuwając się tylko na tyle ile to potrzeba minimalizują ilość zanieczyszczeń jakie przedostają się do wewnątrz pomieszczenia oraz zmniejszają wymianę powietrza (ciepłego czy też zimnego).

Jeśli macie ochotę obejrzeć jak drzwi działają w praktyce, zachęcam do obejżenia filmiku. Niestety jest on w pewnie nie bardzo lubianym przez większość formacie RAM, dlatego zachęcam, jeśli nie macie jeszcze, do pobrania alternatywnego odtwarzacza.

29 sierpnia, 2005

Boomerang – system akustycznego namierzania snajperów

Akustyczny system namierzania snajperow To urządzenie na fotce obok, to akustyczny system namierzania snajperów firmy Textron.

Jest to zestaw mikrofonów wycelowanych w różnych kierunkach, które na zasadzie triangulacji (czyli analizując różnice w natężeniu sygnału z conajmniej trzech źródeł), określają dokładne położenie źródła dźwięku. Wiadomo, im więcej mikrofonów, tym system bardziej precyzyjny.

Docelowo urządzenie ma być montowane na samochodach militarnych poruszających się po wrogim terenie. Na dzień dzisiejszy wojska w Iraku testują te urządzenia na samochodach marki Hummer.

Dla zainteresowanych: ulotka firmowa oraz bardziej dokładny opis funkcjonowania.

29 sierpnia, 2005

SunBlade – łopatki przeciwsłoneczne

SunBlade - lopatki przeciwsloneczne Dizajnerzy z firmy SunBlade ewidentnie zafascynowani gadżetem jednego z bohaterów StarTreka — inżyniera Geordiego LaForge’a, stworzyli coś co wygląda jak, ale już prawie nie jest okularami przeciwsłonecznymi.

Możnaby to nazwać łopatkami przeciwsłonecznymi, które gdy się patrzy na wprost nie ograniczają pola widzenia a od góry chronią przed promieniami słonecznymi. No cóż, moda modą, ciekawe jak to sie sprawdza w praktyce.

26 sierpnia, 2005

Nostromo n50 SpeedPad urządzenie dla Pro-Graczy

Nostromo n50 SpeedPad - urzadzenie dla Pro-Graczy Z daleka wygląda jak ręka robota, Nostromo n50 SpeedPad — to specjalnie zaprojektowane urządzenie będące połączeniem klawiatury i gejmpada dla profesjonalnych ;-P graczy.

10 w pełni programowalnych klawiszy, kółko przepustnicy, 8-kierunkowy manipulator znany z konsoli do gier będzie w stanie nieco ułatwić kontrolę tych podstawowych funkcji. Z załączonej fotki wygląda na to, że urządzenie nie będzie męczyło nadgarstka i palcy podczas dłuższego użytkowania.

[ Dzięki, Behemot ]

25 sierpnia, 2005

Bezzszywkowy zszywacz do papieru

Bezzszywkowy zszywacz do papieru Zszywki do papieru może nie przejdą do lamusa, po upowszechnieniu się tego wynalazku, co najwyżej mogą delikarnie udstą pić mu miejsca.

Bezzszywkowy zszywacz do papieru jest w stanie zszyć do pięciu kartek poprzez sczepienie paskami papieru wyciętymi właśnie z tych kartek. Jako, że zszywacz nie ma wystarczająco dużej przestrzeni, w którą wkłada się karti do zszycia, ani nie używa ostrych zszywek (no bo bezzszywkowy, pamiętacie ;P), nadaje się do użytku przez dzieci praktycznie w każdym wieku. Pytanie tylko — czy im to potrzebne do życia :)

25 sierpnia, 2005

Lejek do siusiania na stojąco dla kobiet

Lejek do siusiania dla kobitek Ok, 8 marca jeszcze daleko, więc męska część czytelników może iść przed telewizor, tylko o piwie nie zapomnieć! No chybaże troszczycie się o swoje kobiełki…

Natomiast jeśli chodzi o Was, drogie Panie, to ten gadżet może Wam się spodobać — lejek do siusiania na stojąco może ułatwić Wam sprawę. Pewnie nie raz zdarzyło Wam się siusiać „na małysza” w publicznych szaletach w słusznej obawie o swoje zdrowie, teraz wystarczy przyłożyć lejek i załatwić potrzebę szybko, czysto, bezstresowo i przyjemnie. Cholernie przydatne podczas podróży i wizyt w klubach, wiadomo jak jest.

Jak równouprawnienie, to równouprawnienie, a co! ;-P

25 sierpnia, 2005

Najcelniejsza proca z celownikiem laserowym

Proca z celownikiem laserowym Pierwsza militarna zabawka każdego chłopca — proca! Jest jedna rzecz fajniejsza od procy, otóż jest to proca z celownikiem laserowym!

Tak, tak, nigdy więcej niecelnych strzałów do kotów w marcowe noce, w końcu sie prześpisz. Denerwuje Cie pies sąsiadów, który regularnie „podlewa” Ci pelargonie? Z pomocą tego maleństwa Twoje kwiaty rozkwitną jak nowo narodzone.

25 sierpnia, 2005

System Multi-lock – stop pijanym kierowcom

System Multi-lock firmy Volvo zapobiega prowadzeniu auta pod wplywem alkoholu Firmę Volvo znamy nie od dziś ze swojego podejścia do bezpieczeństwa ludzi siedzących wewnątrz samochodu, jak i tych na drodze. 10 poduszek tu, 5 jaśków tam, pierzyna w bagażniku, wszystko to już było.

Ale nie było jeszcze alkomatu połączonego z centralnym komputerem pokładowym samochodu, który w przypadku pomyślnego testu dopiero pozwala odpalić samochoód. Na takie właśnie rozwiązanie wpadła firma Volvo (Ford? ;P) wprowadzając do swoich samochodów system Multi-lock Dość ciekawym również rozwiązaniem jest możliwość ograniczenia maksymalnej prędkości jaką auto może osiągnąć, która jest przypisana do kluczyka. Rewelacyjne rozwiązanie dla rodziców młodych, narwanych kierowców.

24 sierpnia, 2005

Poprzedni wpis


Kalendarz

Sierpień 2005
P W Ś C P S N
    Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Wpisy w miesi�cach

Tagi