Archiwum na dzień 18 sierpnia, 2005

LifeStraw – Słomka Życia

LifeStraw - S³omka ¯ycia Są gadżety, które dają frajde z użytkowania, poprawiają samopoczucie, uprzyjemniają życie, ale są też takie, które umożliwiają normalne funkcjonowanie ludziom, którzy znajdują się na granicy życia i śmierci.

Takim gadżetem niewątpliwie ma się stać LifeStraw – Słomka Życia — proste urządzenie, wciąż w prototypowej fazie rozwoju, zaprojektowane głównie z myślą o ludziach Trzeciego Świata, którzy nie mają dostępu do czystej wody pitnej.

Jest to słomka do picia wody, normalnie nie zdatnej do picia, która składa się z dwóch tekstylnych filtrów, za którymi znajduje się przestrzeń wypełniona koralikami zaimpregnowanymi jodyną. Wynalazek ten jest efektem 10 letniej pracy naukowców. Gdy już trafi na rynek, ma kosztować około 2 dolarów.

18 sierpnia, 2005

Najbardziej Obskórny Oldskulowy Zegarek LEDowy

Zegarek LEDowy TX5… ale za to jaki fajny!

Ostatnimi czasy obserwuje się wielki powrót oldskulowych gadżetów, czego najlepszym przykładem jest prezentowany zegarek TX5.

Jak widać na załączonym obrazku, zegarek prezentuje się obłędnie, pewnie nie każdemu przypadnie do gustu. Wyświetlacz jest wykonany przy pomocy równie oldskulowej technologii — LED, co jego dizajn.

Cena również nie jest zaporowa, jak na takie cacko, bo niecałe 50 funtów (295zł).

18 sierpnia, 2005

VroomBox

VroomBox Znudzony dźwiękami jakie wydaje Twoje auto? Zawsze marzyłeś, żeby Twój samochód brzmiał jak stare dobre Hemi? Z małej pojemności silnika nie da się wyciągnąć pięknego głębokiego ryczącego odgłosu. Jest na to rozwiązanie — VroomBox jest elektronicznym systemem emisji upragnionego dźwięku. System analizuje obroty silnika Twojego samochodu i na tej podstawie wysyła odpowiednie dźwięki do wzmacniacza, który napędza głośniki (wzmacniacz i głośniki sprzedawane oddzielnie). System działa od startu silnika aż do jego wyłączenia zarówno z manualnymi jak i automatycznymi skrzyniami biegów.

Wbudowana emulacja 15 różnych silników, oraz możliwość ładowania do pamięci nowych ustawień zadowolą nawet najwybredniejszych amatorów ryczących wydechów. Poza odgłosami silnika i wydechu system potrafi emitować odgłosy piszczących opon, turbin, superchargerów i innych tego typu podobnych gadżetów.

18 sierpnia, 2005

Nintendo – Game Boy Micro w sklepach już we Wrześniu

Nintendo Gamebyo Micro Game Boy Micro ma się ukazać w sprzedaży w USA już we wrześniu tego roku i ma kosztować około 99 dolarów. W Wielkiej Brytanii sprzedaż rozpocznie się 4 listopada tego roku i tam będzie kosztować około 69 funtów.

Game Boy Advance mieści się w kieszeni plecaka, Game Boy Advance SP daje się nosić w kieszeni kurtki, natomiast najnowsze maleństwo firmy Nintendo, Game Boy Micro, zmieści się w kieszeni nawet tych bardziej obcisłych dżinsów. Bezapelacyjnie jest to najmniejszy (bo mieżący zaledwie 10cm szerokości, 5cm szerokości i niecałe 2cm grubości oraz ważący tyle co 80 spinaczy biurowych [80 gramów]) Game Boy jaki firma Nintendo do tej pory wyprodukowała.

Game Boy Micro dysponuje tą samą mocą obliczeniową co jego większy brat Game Boy Advanced SP, co oznacza, że działają na nim te same gry. 2 calowy podświetlany wyświetlacz, z którego producent jest bardzo zadowolony, prezentuje najbardziej soczyste kolory jakie do tej pory firmie udało się uzyskać. Po raz pierwszy użytkownicy mogą dostosować kontrast wyświetlacza aby dopasować go do swoich preferencji gry w pomieszczeniach jak i na zewnątrz w słoneczny dzień. Konsola posiada też standardowe wyjście słuchawkowe mini-jack, oraz wymienną obudowę, którą można wybrać pod swój gust.

Może ktoś z Was ma informacje o tym, kiedy to cacko pojawi się w sprzedaży w Polsce?

18 sierpnia, 2005

Playstation 3 w 2006 roku

Playstation 3 w 2006 Jak ogłosiła firma Sony, Playstation 3 dotrze do sklepowych pułek dopiero w 2006 roku. Oznacza to, że na tegoroczną gwiazdkę będziecie musieli sobie upatrzeć jakiś inny prezent.

Sercem Playstation 3 będzie 3.2 GHz procesor, który będzie w stanie wygenerować niemalże filmową jakość grafiki w grach. Do pozostałych ciekawostek można zaliczyć Blu-ray Disc ROM (BD-ROM), który będzie odpowiedzialny za odczyt 54 GB danych z nośnika, bezprzewodowe futurystyczne control pady, których będzie można podłączyć aż 7 sztuk, oraz odłączalny dysk twardy. Poza tym bezprzewodowa sieć LAN, wspomaganie HDTV. Kwestia systemu operacyjnego jest jeszcze owiana tajemnicą.

18 sierpnia, 2005


Kalendarz

Sierpień 2005
P W Ś C P S N
    Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Wpisy w miesi�cach

Tagi