Archiwum na dzień 02 września, 2005

Rapex – kondom anty-gwałtowy dla kobiet

Kondom anty-gwaltowy dla kobiet Sonette Ehlers — wynalazca z Południowej Afryki może się poszczycić swoim najnowszym osiągnięciem — „kondomem” anty-gwałtowym dla kobiet.

Więc o co tak na prawdę chodzi, czy jest to wynalazek wykluty z nienawiści dla mężczyzn? a może jest to tani, łatwy w użyciu wynalazek, który uwolni miliony kobiet z Południowej Afryki, które żyją w strachu przed gwałtem, w kraju, w którym jest najwięcj gwałtów na Świecie?

Rapex — jest najeżonym haczykami od wewnątrz urządzeniem, które mają chwytać penisa. Urządzenie, ukryte wewnątrz kobiecego ciała, gdy już chwyci w trakcie penetracji, musi być usunięte chirurgicznie.

Pani Ehlers mówi, że pułapka na gwałcicieli sprawia tyle bólu, że w mgnieniu oka obezwładnia, umożliwiając tym samym ucieczkę ofierze. Jednakże nie powoduje żadnych długotrwałych uszkodzeń u gwałciciela, ani nie rani ofiary. Pani Ehlers mówi także „Nie, nie nienawidze mężczyzn. Kocham mężczyzn. Nie przyświecała mi chęć wzięcia odwetu. Co robie, to staram się oddać kobietom siłę i możliwość przeciwstawienia się. Nawet nie nienawidzę gwałcicieli. Ale nienawidzę z pasją samego czynu gwałtu.”

02 września, 2005

Sony PSP – w końcu legalnie w Europie

Sony PSP - w koncu legalnie w Europie Wraz z 1 września firma Sony wprowadziła oficjalnie do sprzedaży na kontynencie Europejskim swoją przenośną konsolę do gier PSP (PlayStationPortable).

Sony ma nadzieję udostępnić i sprzedać około 1 miliona (5 milionów już sprzedano poza Europą, zapewne część z nich trafiła nielegalnie do Europy) PSP w ciągu najbliższych dwóch tygodni w Europie.

Jako, że konsola już od jakiegoś czasu jest dostępna na rynku światowym, a producenci starają się usuwać błędy i wprowadzać innowacyjne zmiany, dlatego urządzenie będzie sprzedawane razem z płytą CD, na której znajdować się będzie najnowsze oprogramowanie konsoli (firmware). Możnaby mieć pretensję, dlaczego oprogramowanie nie jest uaktualnione od razu przez firmę w nowych urządzeniach, no ale niech im tam będzie ;-)

PSP jest wyposażona w wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 480×272 pikseli, z paletą 16 milionów kolorów. Cała konsola ma wymiary 170x74x23 mm.

A może ktoś z czytelników Gadzet.net już położył swoje łapki na PSP i może się podzielić wrażeniami?

02 września, 2005

PocketMod – kieszonkowy organizer jednorazowego użytku

Kieszonkowy organizer jednorazowego uzytkuCo to może być?
* łatwo mieści się w tylną kieszonkę, albo do torebki
* jest tani jak kartka papieru
* otwiera się jak książka, co sprawia, że odnajdywanie i organizacja informacji staje się znacznie łatwiejsza
* pierwsza strona ma kieszonkę, wystarczająco dużą, aby zmieścić wizytówkę
* daje się dostosować za pomocą modyfikacji „szytych na miarę”
* jest za darmo i jest fajny!

Co może mieć tyle funkcji i zalet? — PocketMod – kieszonkowy organizer jednorazowego użytku, który ułatwia organizację codziennych zadań. Nie każdego stać na drogie organizery elektroniczne, które nie zawsze spełniają w dobry sposób te podstawowe funkcje dobrego organizera. Tak było do dziś.

PocketMod — to połączenie aplikacji we flashu dostępnej z poziomu strony www, wraz z listą przydatnych szablonów gotowych od razu do użycia, z których w intuicyjny sposób tworzymy sobie ośmiostronicowy organizer z kartki papieru. Dodatkowo na stronie jest podręcznik składania tak przygotowanej strony z nadrukami w taki sposób, że wychodzi z tego ośmiostronicowa książeczka, mała, prosta i cholernie wygodna w użyciu, na dodatek ułatwiająca organizację informacji.

Mała rzecz a cieszy!

02 września, 2005


Kalendarz

Wrzesień 2005
P W Ś C P S N
« Sie   PaĹş »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Wpisy w miesi�cach

Tagi