Archiwum PaĹşdziernik, 2005

The Toy – Vibrator na Bluetooth

The Toy - Vibrator na BluetoothMiłych Pań zapewne nie interesowała technologia komunikacji bezprzewodowej – bluetooth – przynajmniej do dziś. Niektóre z Was mogą wdrożyć się, a to dlatego, że na rynku pojawił się interesujący gadżet (jeśli nie narzędzie :).

The Toy jest vibratorem, który za pomocą właśnie bluetootha komunikuje się z Twoim telefonem komórkowym i potrafi zareagować wibracją po nadejściu wiadomości tekstowej (sms). Od dziś smsowanie może dla Was nabrać zupełnie nowego znaczenia.

– Dostępny w kolorach: czarny, srebrny, purpurowy, niebieski, różowy, pomarańczowy
– Zaprojektowany by cieszyć
– Cichy i dyskretny
– Niewielki i wygodny
– Z walizeczką do noszenia/przechowywania zamykaną na szyfr
– W komplecie ściereczka do czyszczenia i żel nawilżający

A Wy, Drodzy Panowie, w związaku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, może warto byłoby skrobnąć liścik do Świętego Mikołaja z drobną sugestią na temat prezentu, z którego Wasza Partnerka byłaby zadowolona? ;>

ps
A może coś takiego: Audi-Oh? :>

[ via Shiny Shiny ]

31 paĹşdziernika, 2005

Yaktrax – Łańcuchy na Buty

Yaktrax - Lancuchy na Buty Niebawem zima, pora wyciągnąć z piwnicy opony zimowe i przywdziać w nie samochód, tymczasem warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie podróżując piechotką, w czym może bardzo pomóc firma Yaktrax ze swoimi łańcuchami na buty.

Jak widać na załączonym obrazku urządzenie nakłada się podobnie, jak szpitalne foliowe torby na buty. Szczególnie przydatne osobom w podeszłym wieku, stąd warto pomyśleć, czy aby czasem nie jest to rewelacyjny pomysł na (przed)Świąteczny prezent…

29 paĹşdziernika, 2005

Popielniczka na USB

Popielniczka na USB „Praca pochłania. Czasami tak bardzo, że nie ma czasu, by jeść, pić … czy zapalić papierosa. Ale nałóg nikotynowy ma przecież swoje prawa. Co jednak zrobić, kiedy naprawdę nie ma ani chwili, by oderwać się od biurka? Wtedy ratunkiem jest popielniczka, którą można podłączyć do portu USB.

Dlaczego wybrać właśnie taką podłączaną do portu? Choćby dlatego, że ta popielniczka posiada wbudowany wentylator z filtrem usuwającym dym i zapach papierosów. W dodatku ma kształt przypominający VW Garbusa. Jeśli port USB okaże się potrzebny dla innego urządzenia – popielniczka działa także na zwykłe baterie „AA”.”

Jakby ktoś był zainteresowany, to zapodaje link do aukcji na alegro.

[ thx frodo ]

29 paĹşdziernika, 2005

Czytające i Wspinające się Światło

Czytajace Swiadlo To jest całkiem fajne, a już na pewno przyciąga uwagę gości domowników — Czytające Światło oraz Wspinające się Światło.

Są to śmieszne, elegancko wyglądające lampki w kształcie ludzika, który jest dostępny, jak już wyżej napisałem w dwóch pozach – czytającej oraz wspinającej się.

Firma ma też w swojej ofercie kilka innych lampek, z czego na uwagę zasługuje lampko-podstawka pod książki, którą z powodzeniem można zawiesić nad łóżkiem w sypialni, oraz druga to coś co przypomina ważkę w locie.

Powiem nawet, że bardzo fajne.

28 paĹşdziernika, 2005

Bright Feet – Świet(l)ne Bambosze

Bright Feet - Swietlne Bambosze Człowiek czasami musi wstać z łóżka w nocy i iść za potrzebą do kuchennej szafki po te 7-8 kostek czekolady, 5 ptasich mleczek, szklanke koli i kanapke z pasztetem pomidorowym, tudzież paprykarzem szczecińskim, każdy o tym wie, ale ile to sie natrudzić trzeba, żeby przejść od łóżka, przez ten cały ciemny pokój, przedpokój żeby w końcu dotrzeć do kuchni, wszystko to w totalnej ciemności po najeżonej śmiertelnymi przeszkodami podłodze… no już, już wystarczy, chodzi o to, że jest firma, która pomyślała o nas i zrobiła bambosze z przednimi światłami, coby ułatwić poruszanie się w ciemności.

No co, w końcu na coś trzeba kase wydawać.

28 paĹşdziernika, 2005

Gadzet.net – jak Feniks*

No więc kochani, należą Wam się wytłumaczenia. Byłem conieco zajęty i troszke (troszke? prawie dwa tygodnie bez nowych gadżetów, do licha!) zaniedbalem Gadżeta. Chciałbym wszystkich (trzech) czytelników przeprosić i obiecać poprawę.

Nazbierało się troche zaległości, także koniec biadolenia i do roboty sie zabieram.

________________________
* z popiołów masierozumieć.

28 paĹşdziernika, 2005

Sztuczna Cegła

Sztuczna Cegła zrobiona z miękkiej, ognioodpornej pianki, można śmiało rzucać w cokolwiek oraz przede wszystkim w kogokolwiek!

Producent zaleca, aby nie stosować tego produktu w branży budowlanej jako zamiennika cegły prawdziwej, zupełnie nie rozumiem, niby dlaczego? Fakt, jest troche droższa od prawdziwej? ;-)

28 paĹşdziernika, 2005

TectaPad – pogromca myszek

TectaPad - pogromca myszek
Spokojnie dziewczęta, nie o Wasze myszki chodzi, możecie spać spokojnie. TectaPad jest nowym urządzeniem wskazującym, które delikatnie rzecz ujmując, posiada przewagę nad możliwościami tradycyjnych myszek komuterowych.

Wszyscy wiedzą, że dwie ręce są lepsze od jednej. TectaPad przypomina gigantyczny touchpad, lub tablet, jednakże oferuje możliwość operowania dwoma kursorami za pomocą dłoni, bez konieczności używana dodatkowego urządzenia wskazującego (choć pewnie takowe zwiększyłoby precyzję). Urządzenie może się okazać bardzo przydatne przy wszelkiego rodzaju oprogramowaniu wizualizacyjnym, prezentacjach zarówno 2D jak i 3D. Posługiwanie się nim jest naturalne i intuicyjne.

Oprogramowanie obsługujące urządzenie posiada funkcję nakładania półprzezroczystego obrazu dłoni, które są filmowane przy pomocy kamery, na ekran, przez co zawsze widać na co wskazują.

TectaPad jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży, a firma Tactiva szuka kogoś, kto mógłby zająć się wdrożeniem ich produktu na rynek.

Tutaj znajdziecie dwa filmiki pokazujące urządzenie w akcji.

12 paĹşdziernika, 2005

Sensor glukozy

Sensor glukozyOpracowany przez Craiga A. Grimesa, profesora inżynierii elektrycznej i nauk nad materiałami, inżyniera w Penn State, biosensor glukozy, gdy zostanie wprowadzony pod skórę, może odczytywać poziom cukru dla diabetyków bez kiwnięcia palcem.

Diabetycy muszą kontrolować poziom cukru we krwi, aby podać organizmowi odpowiednią ilość insuliny aby zapewnić odpowiedni poziom cukru i uniknąć powikłań związanych z tą chorobą.

Urządzenie, które mierzy około 1 centymetr na pół centymetra i jest grubości ludzkiego włosa, jest zbudowane z kręgosłupa w kształcie litery I przekreślonego serią 10 nieco zmniejszających się poprzeczek. Kształt przypomina miniaturową harfę.

Szkielet zbudowany jest z metalicznego szkła nie przepuszczającego fal magnetycznych, materiał ten zmienia swój kształt po przyłożeniu pola magnetycznego i sam generuje pole magnetyczne, gdy zmienia kształt. Pokryty polimerem, który reaguje na zmiany w kwasowości. Pokrycie jest dodatkowo otoczone oksydazą glukozy, enzymem, który wchodzi w reakcję z glukozą.

Ta wrażliwa na kwas powłoka powoduje, że urządzenie kurczy się i rozkurcza, zmieniając własną masę w zależności od kwasowości otoczenia. Kwas, który powoduje takie zmiany, pochodzi z reakcji glukozy z oksydazą glukozy, tworząc kwas glikemiczny.

Gdy przyłoży się pole magnetyczne na zewnątrz sensora, sensor zaczyna wibrować z częstotliwością zależną od jego masy. W ten sposób można odczytać za pomocą cewki magnetycznej zmiany w zawartości glukozy w krwi.

Detektor, który w chwili obecnej ma rozmiary nowoczesnego telefonu komórkowego, może w przyszłości zostać upakowany do rozmiarów zegarka na rękę a sensor można wszczepić pod skórę, aby umożliwić stałą, bezkrwawą kontrolę, jednakże na dzień dzisiejszy urządzenie nie jest jeszcze dostępne komercyjnie.

Pracę nad tym sensorem wspierał Międzynarodowy Instytut Zdrowia.

/ tekst jest tłumaczeniem tekstu dostępnego pod tym adresem /
/ dodatkowe fotografie znajdują się tutaj /

03 paĹşdziernika, 2005

Pneumatyczne sztuczne mięśnie

Pneumatyczne sztuczne miesnie Pewien japoński profesor o imieniu Hiroshi Kobayashi najpierw zrobił pneumatyczne sztuczne mięśnie, po czym stworzył na ich podstawie kombinezon, który wzmacnia działanie mięśni nosiciela.

Jednym z wielu zastosowań takiego kombinezonu jest ułatwienie poruszania się i wykonywania podstawowych czynności motorycznych osobom w podeszłym wieku, niedowładem kończyn, czy też cierpiących na zanik mięśni.

Czujniki rozmieszczone wewnątrz kombinezonu analizują skurcze mięśni i reagują adekwatnie rozluźniając bądź zaciskając pneumatyczne mięśnie.

Tutaj krótki filmik ukazujący kombinezon w akcji.

02 paĹşdziernika, 2005

Poprzedni wpis


Kalendarz

PaĹşdziernik 2005
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Wpisy w miesi�cach

Tagi