Archiwum październik, 2005

The Toy – Vibrator na Bluetooth

The Toy - Vibrator na BluetoothMi³ych Pañ zapewne nie interesowa³a technologia komunikacji bezprzewodowej – bluetooth – przynajmniej do dzi¶. Niektóre z Was mog± wdro¿yæ siê, a to dlatego, ¿e na rynku pojawi³ siê interesuj±cy gad¿et (je¶li nie narzêdzie :).

The Toy jest vibratorem, który za pomoc± w³a¶nie bluetootha komunikuje siê z Twoim telefonem komórkowym i potrafi zareagowaæ wibracj± po nadej¶ciu wiadomo¶ci tekstowej (sms). Od dzi¶ smsowanie mo¿e dla Was nabraæ zupe³nie nowego znaczenia.

– Dostêpny w kolorach: czarny, srebrny, purpurowy, niebieski, ró¿owy, pomarañczowy
– Zaprojektowany by cieszyæ
– Cichy i dyskretny
– Niewielki i wygodny
– Z walizeczk± do noszenia/przechowywania zamykan± na szyfr
– W komplecie ¶ciereczka do czyszczenia i ¿el nawil¿aj±cy

A Wy, Drodzy Panowie, w zwi±zaku ze zbli¿aj±cymi siê ¦wiêtami Bo¿ego Narodzenia, mo¿e warto by³oby skrobn±æ li¶cik do ¦wiêtego Miko³aja z drobn± sugesti± na temat prezentu, z którego Wasza Partnerka by³aby zadowolona? ;>

ps
A mo¿e co¶ takiego: Audi-Oh? :>

[ via Shiny Shiny ]

31 października, 2005

Yaktrax – £añcuchy na Buty

Yaktrax - Lancuchy na Buty Niebawem zima, pora wyci±gn±æ z piwnicy opony zimowe i przywdziaæ w nie samochód, tymczasem warto pomy¶leæ o swoim bezpieczeñstwie podró¿uj±c piechotk±, w czym mo¿e bardzo pomóc firma Yaktrax ze swoimi ³añcuchami na buty.

Jak widaæ na za³±czonym obrazku urz±dzenie nak³ada siê podobnie, jak szpitalne foliowe torby na buty. Szczególnie przydatne osobom w podesz³ym wieku, st±d warto pomy¶leæ, czy aby czasem nie jest to rewelacyjny pomys³ na (przed)¦wi±teczny prezent…

29 października, 2005

Popielniczka na USB

Popielniczka na USB „Praca poch³ania. Czasami tak bardzo, ¿e nie ma czasu, by je¶æ, piæ … czy zapaliæ papierosa. Ale na³óg nikotynowy ma przecie¿ swoje prawa. Co jednak zrobiæ, kiedy naprawdê nie ma ani chwili, by oderwaæ siê od biurka? Wtedy ratunkiem jest popielniczka, któr± mo¿na pod³±czyæ do portu USB.

Dlaczego wybraæ w³a¶nie tak± pod³±czan± do portu? Choæby dlatego, ¿e ta popielniczka posiada wbudowany wentylator z filtrem usuwaj±cym dym i zapach papierosów. W dodatku ma kszta³t przypominaj±cy VW Garbusa. Je¶li port USB oka¿e siê potrzebny dla innego urz±dzenia – popielniczka dzia³a tak¿e na zwyk³e baterie „AA”.”

Jakby kto¶ by³ zainteresowany, to zapodaje link do aukcji na alegro.

[ thx frodo ]

29 października, 2005

Czytaj±ce i Wspinaj±ce siê ¦wiat³o

Czytajace Swiadlo To jest ca³kiem fajne, a ju¿ na pewno przyci±ga uwagê go¶ci domowników — Czytaj±ce ¦wiat³o oraz Wspinaj±ce siê ¦wiat³o.

S± to ¶mieszne, elegancko wygl±daj±ce lampki w kszta³cie ludzika, który jest dostêpny, jak ju¿ wy¿ej napisa³em w dwóch pozach – czytaj±cej oraz wspinaj±cej siê.

Firma ma te¿ w swojej ofercie kilka innych lampek, z czego na uwagê zas³uguje lampko-podstawka pod ksi±¿ki, któr± z powodzeniem mo¿na zawiesiæ nad ³ó¿kiem w sypialni, oraz druga to co¶ co przypomina wa¿kê w locie.

Powiem nawet, ¿e bardzo fajne.

28 października, 2005

Bright Feet – ¦wiet(l)ne Bambosze

Bright Feet - Swietlne Bambosze Cz³owiek czasami musi wstaæ z ³ó¿ka w nocy i i¶æ za potrzeb± do kuchennej szafki po te 7-8 kostek czekolady, 5 ptasich mleczek, szklanke koli i kanapke z pasztetem pomidorowym, tudzie¿ paprykarzem szczeciñskim, ka¿dy o tym wie, ale ile to sie natrudziæ trzeba, ¿eby przej¶æ od ³ó¿ka, przez ten ca³y ciemny pokój, przedpokój ¿eby w koñcu dotrzeæ do kuchni, wszystko to w totalnej ciemno¶ci po naje¿onej ¶miertelnymi przeszkodami pod³odze… no ju¿, ju¿ wystarczy, chodzi o to, ¿e jest firma, która pomy¶la³a o nas i zrobi³a bambosze z przednimi ¶wiat³ami, coby u³atwiæ poruszanie siê w ciemno¶ci.

No co, w koñcu na co¶ trzeba kase wydawaæ.

28 października, 2005

Gadzet.net – jak Feniks*

No wiêc kochani, nale¿± Wam siê wyt³umaczenia. By³em conieco zajêty i troszke (troszke? prawie dwa tygodnie bez nowych gad¿etów, do licha!) zaniedbalem Gad¿eta. Chcia³bym wszystkich (trzech) czytelników przeprosiæ i obiecaæ poprawê.

Nazbiera³o siê troche zaleg³o¶ci, tak¿e koniec biadolenia i do roboty sie zabieram.

________________________
* z popio³ów masierozumieæ.

28 października, 2005

Sztuczna Ceg³a

Sztuczna Ceg³a zrobiona z miêkkiej, ognioodpornej pianki, mo¿na ¶mia³o rzucaæ w cokolwiek oraz przede wszystkim w kogokolwiek!

Producent zaleca, aby nie stosowaæ tego produktu w bran¿y budowlanej jako zamiennika ceg³y prawdziwej, zupe³nie nie rozumiem, niby dlaczego? Fakt, jest troche dro¿sza od prawdziwej? ;-)

28 października, 2005

TectaPad – pogromca myszek

TectaPad - pogromca myszek
Spokojnie dziewczêta, nie o Wasze myszki chodzi, mo¿ecie spaæ spokojnie. TectaPad jest nowym urz±dzeniem wskazuj±cym, które delikatnie rzecz ujmuj±c, posiada przewagê nad mo¿liwo¶ciami tradycyjnych myszek komuterowych.

Wszyscy wiedz±, ¿e dwie rêce s± lepsze od jednej. TectaPad przypomina gigantyczny touchpad, lub tablet, jednak¿e oferuje mo¿liwo¶æ operowania dwoma kursorami za pomoc± d³oni, bez konieczno¶ci u¿ywana dodatkowego urz±dzenia wskazuj±cego (choæ pewnie takowe zwiêkszy³oby precyzjê). Urz±dzenie mo¿e siê okazaæ bardzo przydatne przy wszelkiego rodzaju oprogramowaniu wizualizacyjnym, prezentacjach zarówno 2D jak i 3D. Pos³ugiwanie siê nim jest naturalne i intuicyjne.

Oprogramowanie obs³uguj±ce urz±dzenie posiada funkcjê nak³adania pó³przezroczystego obrazu d³oni, które s± filmowane przy pomocy kamery, na ekran, przez co zawsze widaæ na co wskazuj±.

TectaPad jeszcze nie jest dostêpny w sprzeda¿y, a firma Tactiva szuka kogo¶, kto móg³by zaj±æ siê wdro¿eniem ich produktu na rynek.

Tutaj znajdziecie dwa filmiki pokazuj±ce urz±dzenie w akcji.

12 października, 2005

Sensor glukozy

Sensor glukozyOpracowany przez Craiga A. Grimesa, profesora in¿ynierii elektrycznej i nauk nad materia³ami, in¿yniera w Penn State, biosensor glukozy, gdy zostanie wprowadzony pod skórê, mo¿e odczytywaæ poziom cukru dla diabetyków bez kiwniêcia palcem.

Diabetycy musz± kontrolowaæ poziom cukru we krwi, aby podaæ organizmowi odpowiedni± ilo¶æ insuliny aby zapewniæ odpowiedni poziom cukru i unikn±æ powik³añ zwi±zanych z t± chorob±.

Urz±dzenie, które mierzy oko³o 1 centymetr na pó³ centymetra i jest grubo¶ci ludzkiego w³osa, jest zbudowane z krêgos³upa w kszta³cie litery I przekre¶lonego seri± 10 nieco zmniejszaj±cych siê poprzeczek. Kszta³t przypomina miniaturow± harfê.

Szkielet zbudowany jest z metalicznego szk³a nie przepuszczaj±cego fal magnetycznych, materia³ ten zmienia swój kszta³t po przy³o¿eniu pola magnetycznego i sam generuje pole magnetyczne, gdy zmienia kszta³t. Pokryty polimerem, który reaguje na zmiany w kwasowo¶ci. Pokrycie jest dodatkowo otoczone oksydaz± glukozy, enzymem, który wchodzi w reakcjê z glukoz±.

Ta wra¿liwa na kwas pow³oka powoduje, ¿e urz±dzenie kurczy siê i rozkurcza, zmieniaj±c w³asn± masê w zale¿no¶ci od kwasowo¶ci otoczenia. Kwas, który powoduje takie zmiany, pochodzi z reakcji glukozy z oksydaz± glukozy, tworz±c kwas glikemiczny.

Gdy przy³o¿y siê pole magnetyczne na zewn±trz sensora, sensor zaczyna wibrowaæ z czêstotliwo¶ci± zale¿n± od jego masy. W ten sposób mo¿na odczytaæ za pomoc± cewki magnetycznej zmiany w zawarto¶ci glukozy w krwi.

Detektor, który w chwili obecnej ma rozmiary nowoczesnego telefonu komórkowego, mo¿e w przysz³o¶ci zostaæ upakowany do rozmiarów zegarka na rêkê a sensor mo¿na wszczepiæ pod skórê, aby umo¿liwiæ sta³±, bezkrwaw± kontrolê, jednak¿e na dzieñ dzisiejszy urz±dzenie nie jest jeszcze dostêpne komercyjnie.

Pracê nad tym sensorem wspiera³ Miêdzynarodowy Instytut Zdrowia.

/ tekst jest t³umaczeniem tekstu dostêpnego pod tym adresem /
/ dodatkowe fotografie znajduj± siê tutaj /

03 października, 2005

Pneumatyczne sztuczne miê¶nie

Pneumatyczne sztuczne miesnie Pewien japoñski profesor o imieniu Hiroshi Kobayashi najpierw zrobi³ pneumatyczne sztuczne miê¶nie, po czym stworzy³ na ich podstawie kombinezon, który wzmacnia dzia³anie miê¶ni nosiciela.

Jednym z wielu zastosowañ takiego kombinezonu jest u³atwienie poruszania siê i wykonywania podstawowych czynno¶ci motorycznych osobom w podesz³ym wieku, niedow³adem koñczyn, czy te¿ cierpi±cych na zanik miê¶ni.

Czujniki rozmieszczone wewn±trz kombinezonu analizuj± skurcze miê¶ni i reaguj± adekwatnie rozlu¼niaj±c b±d¼ zaciskaj±c pneumatyczne miê¶nie.

Tutaj krótki filmik ukazuj±cy kombinezon w akcji.

02 października, 2005

Poprzedni wpis


Kalendarz

październik 2005
P W Åš C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Wpisy w miesi�cach

Tagi