Archiwum Grudzień, 2005

Mus computer mouse – Myszka kursor

musZespół projektantów z Art.Lebedev Studio stworzył bardzo ciekawą wizualnie myszkę. Mus one-button to oryginalna mycha w kształcie kursora. Posiada ona tylko jeden przycisk i jest przeznaczona dla użytkowników Mac`ków.

Mysz dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

Użytkownikom Jabłuszek przypominamy także o Apple Mighty Mouse – ciekawej myszcze, o której pisaliśmy już na łamach gadzet.net.


Link do gadżetu nadesłała Nereida. Dziękujemy.

19 grudnia, 2005

Stainless Steel Playing Cards – Stalowe Karty Do Gry

Stalowe KartyCzęsta gra w karty powoduje, że materiał z których są one wykonane szybko się zużywa. Powstają różnego rodzaju pęknięcia i zagięcia co sprawia że identyczne wcześniej karty po pewnym czasie można od siebie odróżnić, przez co łatwo o oszustwa i przekręty podczas gry o kasę lub w rozbieranego pokera.

Być może jakaś bolesna porażka przydażyła się twórcy solidniejszych, metalowych kart.

Stainless Steel Playing Cards to 52 karty wykonane z nierdzewnej stali. Każda ma rozmiar 8.7 x 5.6 cm, czyli wymiary klasycznych kart do gier.
Talia przechowywana jest w specialnej, dołączanej do zestawu, formie (46 x 31 x 0.02 cm) którą można powiesić na ścianie.
Minusem takich kart, to z pewnością trudność w wykonywaniu różnych szuczek podczas ich tasowania. Trzeba jednak przyznać, że prezentują się one bardzo ładnie.

Cena talii to: $315.

18 grudnia, 2005

Blowfly Alarm Clock – latający budzik

Blowfly Alarm Clock - latajacy budzikDźwięk budzika, przypominający o konieczności podniesienia cięzkiej głowy z poduszki, z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych odgłosów poranka. Wielu z nas sprytnie radzi sobie z tym problemem wyczekując w łóżku do chwili aż alarm ucichnie, po czym dalej uskutecznia spanie. Jest to częsta przyczyna spóźnień do pracy, szkoły, czy na wykłady z Matematyki Dyskretnej.

Z pewnością nie przydarzłoby się to więcej gdyby tradycyjny zegarek zastąpił Blowfly Alarm Clock – niezwykły, latający budzik. Ten zmyślny gadżet stara się obudzić zaspanego delikwenta konwencjonalnymi metodami wydając dźwięk. Jeśli alarm nie zostanie wyłączony w odpowiednim czasie budzik, dzięki małemu śmigiełku, zacznie latać po całym pokoju wydając nieprzyjemny odgłos. Aby go wyłączyć należy złapać latającą kulkę i umieścić na specialnej podstawce.

Trzeba przyznać, że pomysłowe rozwiązanie.

Warto wspomnieć, że ciekawym rozwiązaniem problemu z porannym zasypianiem może być również The Sfera – zwisający budzik, o którym pisaliśmy już wcześniej.

17 grudnia, 2005

1 Hour Circle – Czasomierz z Kredką

1 HOUR CIRCLEEverlab`s 1 hour circle to gadżet, któremu raczej ciężko przypisać jakieś poważne zastosowanie.

Ten oryginalny „zegarek” wskazuje czas rysując na ścianie bądź kartce okrąg przy pomocy kredki umieszczonej na końcu jedynej wskazówki. Po upływie godziny kredka zaczyna kreślić wzorek pokrywający się z już istniejącym, dlatego też jeśli chcemy odmierzyć kolejne 60 minut niezbędnym jest umieszczenie zegarka w innym miejscu.

Cyrkiel dostępny jest w kilku kolorach, m.in.: zielonym, różowym czy niebieskim.

Cena 1 hour circle to 21 $.


Mamy chyba nie będą zadowolone gdy zegarek wpadnie w ręce ich małych pociech, hę?

02 grudnia, 2005

Kidz-Med TeddyCam- Misio z ukrytą kamerą

Kidz-Med TeddyCam
Rodzice którzy często pozostawiają swoje dzieci pod opieką niani czy sąsiadki zza płotu z pewnością martwią się o swoje pociechy. Bez względu na to czy synem/córką zajmuje się doświadczona czy też początkująca opiekunka chcieliby otrzymywać na bieżąco informację o tym co dzieje się w domu pod ich nieobecność. Ciągłe telefonowanie jest mało praktyczne ze względu na to, że niania nie zawsze musi być grzeczna i mówić prawdę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podpatrywać swoje maluchy bez wiedzy opiekunki.

Z takiego założenia wyszli producenci Kidz-Med. Teddy Cam – przytulnego misia z ukrytą kamerą. Umożliwia on całodobowy podgląd na pokój dziecka, sypialnię czy inne pomieszczenia zmniejszając ryzyko odkrycia inwigilacji przez nianię. Wbudowaną w pluszaka bezprzewodową kamerą można zdalnie sterować przy pomocy zwykłego komputera. Obraz może być także przesyłany na inne urządzenia komunikacyjne np. telefon zaopatrzony w odpowiednie funkcję. (Znaczy się na Nokii 3310 nie pójdzie).

Po zainstalowaniu z dołączonej do misia płyty CD, oprogramowaniu do obsługi zabawki użytkownik otrzymuje unikalne ID oraz hasło do sterowania kamerą, które uniemożliwią dostęp do „oczu misia” niepowołanym osobom.

Misio-szpieg może być zasilany bateriami, lub po podłączeniu do prądu za pomocą zasilacza wmontowanego w brzuszku.

Cena pluszaka to około 400 $.

01 grudnia, 2005


Kalendarz

Grudzień 2005
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Wpisy w miesi�cach

Tagi