FAQ

Czyli pytania często zadawane, na które odpowiedzi nie zawsze bywają oczywiste.

Masz pytanie?
Chętnie odpowiem na nie.

Znalazłem ciekawy gadżet, chciałbym się podzielić informacją na jego temat z szerszym gronem, co mam zrobić?
Należałoby sprawdzić przy pomocy wyszukiwarki, czy aby już nie ma wpisu traktującego o takim gadżecie. Jeśli nie, to świetnie, informacje możesz przesłać mailem na adres: fajnyborg at gmail.com.

Czy firmy płacą aby ich produkty były opisywane na Gadzet.net?
Nie, nikt nie płaci ani płacić nie będzie za wpisy. Jeśli jakaś firma chciałaby, aby jej produkt był opisany na Gadzet.net, musi po prostu wyprodukować coś godnego polecenia, co bez wyrzutów sumienia prędzej czy później będzie opisane. Można natomiast przyspieszyć czas oczekiwania, po prostu dając cynk na maila, że pojawił się produkt godny uwagi.

Spodobał mi się Gadzet.net i chciałbym/chciałabym umieścić link na swojej stronie, czy moge to zrobić?
Oczywiście! Możesz śmiało wstawić link, a nawet taki mały przycisk:

Gadzet.net - webloGadzetowy

wystarczy wkleić poniższy kod html:

<a href="http://gadzet.net" target="_blank"><img src="http://gadzet.net/images/gadzet-net.png" border="0" alt="Gadzet.net – webloGadzetowy" /></a>

Co to są te „Tagi” widoczne pod wpisami i w prawej kolumnie?
Tagi — czyli metki, identyfikatory, etykietki, czyli coś co pozwala krótko i zwięźle (choć nie zawsze w 100% trafnie) określić coś innego.

Dlaczego linki w treści oraz linki fotek otwierają się w tym samym oknie, a nie tak jak gdzie indziej, w nowym?
Linkowanie czy to tekstu czy fotek w taki sposób, aby otwierały się w nowym oknie wydaje mi się być nadużyciem swobody Internauty. Wyszedłem z założenia, iż sam chciałbym decydować, oraz chciałbym dać możliwość decyzji innym, czy link ma się otworzyć w notym czy tym samym oknie. Dlatego trzeba mieć na uwadze, że na Gadzet.net, aby otworzyć link w nowym oknie trzeba klikając w niego przytrzymać klawisz shift, lub kliknąć prawym klawiszem myszki i wybrać opcję otwierania w nowym oknie.